Příměstský tábor Škola čar a kouzel 2023

Škola čar a kouzel – týden výletů s angličtinou a adrenalinovými aktivitami (věk dětí 7 – 11 let)Škola čar a kouzel – tábor, kde si děti spolu s angličtinou a výlety prožijí napínavá dobrodružství a neobvyklé outdoorové aktivity.
Termín: 7. – 11. 8. 2023

Program tábora se ponese v duchu Bradavic a Harryho Pottera jako Škola čar a kouzel. Dětem se tento „adrenalinový turnus“ hodně líbil, proto i letos chystáme program v podobném stylu. Děti se mohou se těšit na aktivity v přírodě, úkoly a hry, výuku čar a kouzel nebo famfrpál. A protože se příběh odehrává na tajemném místě v Anglii, bez angličtiny a odvahy se neobejdou. 

Vyplnit přihlášku na tábor Škola čar a kouzel 7. – 11. 2023

Na jaký program se děti mohou na táboře těšit

Moudrý klobouk je připraven, aby určil, jestli budou malí čarodějové hájit barvy Zmijozelu nebo Nebelvíru. Při překonávání nástrah, které jim připravil temný čaroděj, budou muset prokázat odvahu, rychlost, bystrost a hlavně spolupracovat se svým týmem. Nevyhraje ten, kdo je nejlepší ze všech, ale ten, kdo umí pomáhat, spolupracovat, podporovat a především hraje ohleduplně a fér. Ten si svou kouzelnickou hůlku zaslouží a může s ní čarovat po celé léto.

Co naše čarodějnické učně čeká? Při famfrpálu budou potřebovat rychlost a pozornost, při studiu lektvarů zase dobrou paměť a soustředěnost. Jedna kapka navíc a s elixírem dobré nálady je konec. Znalost kouzelných formulí je samozřejmě také důležitá, ale na jejich studium budeme mít dostatek času. A co kouzelnická hůlka? Tu si budeme vyrábět tak, aby vyhovovala každému co nejlépe. Jakožto základní a nejdůležitější výbavu čaroděje ji budeme mít všude s sebou.

Angličtina jako tajná čarodějnická řeč

Kouzelné formule a důležité pokyny budeme šifrovat v tajné kouzelnické řeči. V kouzelnické angličtině. Budeme se učit zážitkovou metodou během výletů a her, při každodenních aktivitách (obědy, svačiny, v přírodě, při tvoření, atd.). Budeme se učit užitečné fráze a slovíčka vhodná pro každodenní komunikaci.

Adrenalinové outdoorové aktivity

Máme pro děti domluvené zábavné outdoorové aktivity, které budou plnit, aby porazily zlého čaroděje. Na každém turnusu prožijí něco jiného, ale budou to zajímavé aktivity jako např. :

  • střílení z luku, 
  • bungee running, 
  • bumperballs 
  • zajímavé a originální hry
  • vodní aktivity


Některé aktivity možná ani neznáte, tak vám o nich budou děti aspoň vyprávět – třeba to zvládnou i anglicky. 🙂 A bude to fakt zábava! 

Jedná se o velmi specifický program pod vedením zkušených instruktorů s akreditací MŠMT a s certifikací pro outdoorové aktivity. Po celou dobu tábora bude přítomen také zdravotník.

Pro jaké děti tábor doporučujeme

Máte doma malého výletníka nebo výletnici, kteří jsou nadšeni pro každé dobrodružství, nový zážitek a rádi by zlepšili v angličtině?

Pořád testují, jestli by je Moudrý klobouk zařadil spíš do Zmijozelu nebo Nebelvíru a často řeší, jestli je větší hrdina Harry Potter nebo Draco? Magickou hůlku a neviditelný plášť neodkládájí ani v noci?

Baví je vyrážet na výlety, lézt po skalách, skákat přes zábradlí, schovávat se, brouzdat se po lese, objevovat tajemství zřícenin? Při brouzdání po internetu a v PC hrách se snaží porozumět anglickým textům? Občas trochu frní, ale když je správně namotivujete, zvládnou i nemožné?

Jestli ano, je náš tábor tou správnou volbou na parádní prázdniny. Přes den s dětmi zvládneme angličtinu, parádně je zabavíme a utaháme venku na vzduchu při výletech a adrenalinových aktivitách a večer budou svými zážitky bavit ony Vás.

Praktické informace a přihláška

Místo: Kolín a okolí

Termín: 7. – 11. 8. 2022

Věk dětí: 7 – 11 let
Pokud máte sourozence mimo věkové rozpětí, domluvíme se.

Cena: 3 700 Kč
Po domluvě je možné uhradit platbu ve dvou splátkách. Zjistěte si možnosti příspěvku u své zdravotní pojišťovny či zaměstnavatele. Rádi vám vystavíme potřebná potvrzení.

V ceně jsou zahrnuty všechny aktivity, profesionální instruktoři, zkušený pedagog na výuku angličtiny se zaměřením na děti, pojištění, zdravotník, obědy. 

Vyplnit přihlášku na tábor Škola čar a kouzel 7. – 11. 2023


Hledáte příměstský tábor v jiném termínu?

V srpnu plánujeme také příměstský tábor s oblíbeným programem Výlety s angličtinou. Navštivte stránku pro více info. Můžete se přihlásit už nyní.


Kontakty


Kdo se bude Vašim dětem věnovat

Jmenuji se Lenka a Vaše děti u mě budou jako v bavlnce.

Příměstský tábor, kde výletničíme, zažíváme dobrodružství, k tomu se učíme anglicky a máme celý den spoustu pohybu, je tak trochu můj splněný sen. Potkávají se zde mé největší  koníčky – cestování, pobyt v přírodě a výuka angličtiny. Navíc mi pomáhá skvělý parťák Martin, který je pro každou legraci a zná nespočet her a outdoorových aktivit. Velkou posilou jsou nám i šikovné studentky, pro které je práce s dětmi koníčkem.

Těším se, že si společně s dětmi opět užijeme parádní prázdniny. 😊


S výukou angličtiny mám více než 20 let zkušeností. Již na univerzitě jsem se specializovala na výuku dětí. Ve své diplomové práci jsem se věnovala výuce jazyků u dětí 1. st. ZŠ co nejpřirozenější formou. V rámci studií jsem se účastnila stáže se zaměřením na výuku angličtiny na multikulturních školách v Holandsku a Belgii. Působila jsem jako au pair v Anglii. Vedle britské angličtiny jsem si trénovala i tu americkou během svých pracovních a cestovatelských zážitků v USA. 🙂 Mám blízko i k divadlu, které jsem nejen ochotnicky hrála, ale v rámci své univerzitní specializace na dramatickou výchovu studovala, jak rozvíjet osobnost dětí skrze hru v rolích a zážitkovou pedagogiku. Mám zkušenosti jako vedoucí na dětských táborech s angličtinou, působila jsem jako učitelka angličtiny a výtvarné výchovy na dvou základních školách, jsem lektorkou angličtiny pro dospělé i vedoucí kroužků s angličtinou pro děti. Pořádám kulturní i cestovatelské akce a založila jsem facebookovou stránku Výlety za sluníčkem s tipy na zajímavé výlety. Jsem také certifikovaná zdravotnice, takže vím, jak dětem správně pomáhat, bude-li třeba.


Martin je profesionálním instruktorem volného času. Aktivitám s dětmi a mládeží se věnuje již přes 20 let. Je horal a cestovatel, také zkušený oddílový i táborový vedoucí. Ve své firmě se zaměřuje na outdoorové adaptační kurzy pro školy a na firemní teambuildingy. Dlouhodobě spolupracuje s Prázdninovou školou Lipnice, kde působí jako instruktor zážitkové pedagogiky. Od roku 2005 vede neziskovku Jejda… z.s., která pod svou hlavičkou organizovala např. významné celorepublikové akce pro pracovníky s dětmi a mládeží (CVVZ). 10 let byl členem představenstva ČRDM a 6 let vedl Krajskou radu dětí a mládeže na Vysočině (RDMKV). Nyní vede Radu pro děti a mládež Středočeského kraje. Je spoluzakladatelem Nadačního fondu dobrodružné výchovy v přírodě, který má napomáhat rozvoji osobnosti u žáků ZŠ skrze expedice do přírody. Je navíc i certifikovaný zdravotník, což se při outdoorových aktivitách vždycky hodí. 🙂


Fotogalerie našich zážitků

Na našich táborech vládne velmi radostná atmosféra. Prohlédněte si naši galerii a uvidíte, že jsme si ten čas loni opravdu užili. Už se těšíme na nové posily do naší prázdninové tábornické party.