O Výletech za sluníčkem

Vítám vás, milí výletníci a cestovatelé,
je mi potěšením inspirovat vás ke krásným výletům.

Není to tak dávno, co jsem si vymyslela zážitkový projekt Výlety za sluníčkem a spolu s ním založila Facebook stránku jako inspiraci pro další výletníky. Díky „sluníčkům“ si plním sny. Potkávám nové lidi, trávím hodně času na výletech a v přírodě, připravuji akce a tábory pro děti, a dokonce jsem díky svým „sluníčkovým akcím“ potkala svého současného partnera.

Představa o tom, kam „sluníčka“ směřovat se mění a vyvíjí. Původní myšlenka Fb stránky s tipy na výlety se rozšiřuje na další aktivity, o kterých bych v počátečních myšlenkách neměla ani tušení. Věci se prostě vyvíjí a vedou nás cestami, o kterých jsme ani netušili, že existují.

Díky „sluníčkám“ tak vznikla i výletnická skupina Sněženky a Machři, kde se potkávají a seznamují výletníci, a kde nacházíme přátele či parťáky pro své cesty, někdo i ty životní. Z jednodenních akcí jsme se posunuli i na víkendové. Škoda, že nám vládní opatření většinu akcí zrušila. Rozhodně jsme si je užívali.

V létě 2020 jsem zrealizovala své první příměstské tábory v Kolíně. Výlety s angličtinou jsme si s dětmi parádně užili a dokonce pokračujeme formou kroužku, kde se dál potkáváme a pokračujeme v tom, co jsme v létě rozjeli. Během letních prázdnin 2021 jsme uskutečnili další příměstské tábory, přičemž díky dotacím, které se nám podařilo získat, je děti měly zdarma. A od té doby se tábory staly naším oblíbeným letním programem.

Po roce fungování facebook stránky Výlety za sluníčkem jsem pro „sluníčka“ založila i tento web, kde budu sdílet zážitky a zkušenosti z našich cest a také vkládat podrobnosti k akcím, které máme v plánu.

Pokud rádi chodíte do přírody, můžete se také přidat a zažít si, jak se výletničí s naší skupinou Sněženky a Machři na cestách. K výletům zveme všechny, kdo hledají správné parťáky, rádi poznávají nová místa i nové přátele. V roce 2023 zatím žádnou akci nemáme na plánovanou, ale třeba ještě něco vymyslím.

Na mém facebooku Výlety za sluníčkem sdílím tipy na akce s dětmi i bez dětí, tipy na výlety včetně praktických informací, které k výletu potřebujete. Přidejte s ke stránce a sledujte, co je nového. Až bude nějaká akce, dozvíte se to jako první.

Lenka