Výlety s angličtinou

Příměstské tábory Výlety s angličtinou (věk dětí 7 – 12 let)

Tábor pro malé cestovatele, kteří se chtějí umět domluvit v cizině.
Letos se děti mohou hlásit na tábor díky finanční podpoře MŠMT v rámci výzvy „Letní kempy 2021“ ZDARMA! 🙂

Budeme s dětmi trávit čas na výletech, poznávat okolí, historii, přírodu a u toho se přirozeně učit anglicky. Výuka probíhá v reálných životních situacích, během her a zábavných aktivit a v průběhu výletů. S angličtinou budou mít příležitost trávit celý den v krátkých blocích zaměřených na konkrétní prožívanou situaci. Budou se učit tak, jak to v běžné výuce není možné. Přirozeně, bez zaměření na výkon, s kamarády a v reálných životních situacích.

Co naše malé výletníky čeká?

  • Zábavná výuka angličtiny pro děti od 7 do 12 let
  • Pedagog se specializací na výuku angličtiny u dětí
  • Noví kamarádi, výlety do přírody i za historií v okolí Kolína
  • Kreativní úkoly a tvoření – jako bonus si vytvoří kreativní táborový deník
  • termíny táborů: 19. – 23. července;  26. – 30. července, 2. – 6. srpna, 9. – 13. srpna
  • denní časy táborů: 8:30 – 16:30

Na jaký program se děti mohou těšit

Prožijeme zajímavá dobrodružství, prozkoumáme krásná místa a užijeme si přírodu a čerstvý vzduch. V rámci výuky nás čeká spousta her a soutěží, malování a tvoření v přírodě. Budeme dobývat hrady, smočíme se ve vodopádu, budeme malovat kamínky nebo si ochutnávat léčivé lázeňské prameny. Koupání vyzkoušíme na nejrůznějších vodních plochách s tobogány i bez nich a angličtinu budeme trénovat na každém kroku.

Jaké trasy a výlety máme v plánu

Trasy jsou naplánovány tak, abychom byli převážně v přírodě. Cestou poznáme i historicky významná místa a zabrousíme do historie. Děti čeká vyprávění o středověku, husitech a době Karla IV. O Jiřím z Poděbrad a jeho vizi společné Evropy, o boji Slavníkovců a Přemyslovců. Budeme se zaměřovat na české dějiny, které jsou součástí RVP pro 1. stupeň ZŠ. Všechno plánuji vyprávět formou příběhů během našich výletů:).

Přikládám pár tras pro představu. Budeme vybírat dle počasí a domluvy s dětmi.

https://1url.cz/@ZriceninaSion
https://1url.cz/@KutnaHoraPodelVrchlice
https://1url.cz/@NovaVesRozhledna
https://1url.cz/@VodopadPolepy

Pro jaké děti tábor doporučujeme

Máte doma malého výletníka nebo výletnici, kteří by se rádi zlepšili v angličtině?

Baví je vyrážet na výlety, brouzdat se po lese, objevovat tajemství zřícenin, házet žabky do vody nebo pozorovat u vody nutrie, jak se cpou jablíčky? Při brouzdání po internetu a v PC hrách se snaží porozumět anglickým textům? Občas trochu frní, ale když je správně namotivujete, zvládnou i nemožné?

Jestli ano, je náš tábor tou správnou volbou na parádní prázdniny. Přes den s dětmi zvládneme angličtinu, parádně je utaháme a zabavíme a večer budou svými zážitky bavit ony Vás.

Bude nás menší skupinka, abychom měli prostor se angličtině věnovat a děti si opravdu z výuky něco odnesly. Budeme řešit každodenní situace, úkoly, povídat si. Vše přirozenou a zábavnou formou. V „opravdovém světě“ při našich výletech. Prožijeme zajímavá dobrodružství, prozkoumáme krásná místa a užijeme si přírodu a čerstvý vzduch. V rámci výuky nás čeká spousta her a soutěží, malování na kamínky a tvoření v přírodě. Už se na to moc těšíme.

Úroveň angličtiny dětí

Počítáme s odlišnou úrovní dětí, jak vzhledem k rozdílům ve věku, tak i v souvislosti s aktuálním „výpadkem“ výuky kvůli distanční výuce a uzavření škol. Výuka bude individuálně přizpůsobena tak, aby každé dítě v průběhu tábora dosáhlo zlepšení své stávající úrovně.

Kdo se bude Vašim dětem věnovat

Jmenuji se Lenka a Vaše děti u mě budou jako v bavlnce.

Příměstský tábor, kde výletničíme, zažíváme dobrodružství, k tomu se učíme anglicky a máme celý den spoustu pohybu, je tak trochu můj splněný sen. Potkávají se zde mé největší  koníčky – cestování, pobyt v přírodě a výuka angličtiny. Letos budu mít navíc skvělého parťáka Martina, který je pro každou legraci a zná nespočet her a outdoorových aktivit. Těším se, že si společně s dětmi opět užijeme parádní prázdniny. 😊


S výukou angličtiny mám více než 20 let zkušeností. Již na univerzitě jsem se specializovala na výuku dětí. Ve své diplomové práci jsem se věnovala výuce jazyků u dětí 1. st. ZŠ co nejpřirozenější formou. V rámci studií jsem se účastnila stáže se zaměřením na výuku angličtiny na multikulturních školách v Holandsku a Belgii. Působila jsem jako au pair v Anglii. Vedle britské angličtiny jsem si trénovala i tu americkou během svých pracovních a cestovatelských zážitků v USA. 🙂 Mám blízko i k divadlu, které jsem nejen ochotnicky hrála, ale v rámci své univerzitní specializace na dramatickou výchovu studovala, jak rozvíjet osobnost dětí skrze hru v rolích a zážitkovou pedagogiku. Mám zkušenosti jako vedoucí na dětských táborech s angličtinou, působila jsem jako učitelka angličtiny a výtvarné výchovy na dvou základních školách, jsem lektorkou angličtiny pro dospělé i vedoucí kroužků s angličtinou pro děti. Pořádám kulturní i cestovatelské akce a založila jsem facebookovou stránku Výlety za sluníčkem s tipy na zajímavé výlety. Letos se mi podařilo absolvovat i zdravotnický kurz zážitkem, abych věděla, jak správně dětem pomáhat, bude-li třeba.


Martin je profesionálním instruktorem volného času. Aktivitám s dětmi a mládeží se věnuje již přes 20 let. Je horal a cestovatel, také zkušený oddílový i táborový vedoucí. Ve své firmě se zaměřuje na outdoorové adaptační kurzy pro školy a na firemní teambuildingy. Dlouhodobě spolupracuje s Prázdninovou školou Lipnice, kde působí jako instruktor zážitkové pedagogiky. Od roku 2005 vede neziskovku Jejda… z.s., která pod svou hlavičkou organizovala např. významné celorepublikové akce pro pracovníky s dětmi a mládeží (CVVZ). 10 let byl členem představenstva ČRDM a 6 let vedl Krajskou radu dětí a mládeže na Vysočině (RDMKV). Letos spoluzakládal Nadační fond dobrodružné výchovy v přírodě, který má napomáhat rozvoji osobnosti u žáků ZŠ skrze expedice do přírody. Je navíc i certifikovaný zdravotník, což se při outdoorových aktivitách vždycky hodí. 🙂


Praktické informace a přihláška

Termíny: 19. – 23. 7. 2021; 26. – 30.7. 2021.; 2. – 6. 8. 2021; 9. – 13. 8. 2021

Věk dětí: 7 – 12 let
Pokud máte sourozence mimo věkové rozpětí, domluvíme se.

Cena: 2 500 Kč TÁBOR JE LETOS ZDARMA díky finanční podpoře MŠMT v rámci výzvy „Letní kempy 2021“.

Realizace Letních kempů byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

V ceně je zahrnuta organizace programu, výukové materiály, zkušený pedagog na výuku angličtiny se zaměřením na děti, profesionální instruktor outdoorových aktivit a her, zdravotník po celou dobu tábora, pojištění, stravování. 


Kontakty


Fotogalerie našich zážitků

Na našich táborech vládne velmi radostná atmosféra. Prohlédněte si naši galerii a uvidíte, že jsme si ten čas loni opravdu užili. Už se těšíme na nové posily do naší prázdninové tábornické party.