Příměstský tábor Škola čar a kouzel

Škola čar a kouzel – výlety s angličtinou a adrenalinovými aktivitami (věk dětí 7 – 12 let)

Kapacita tábora je již plně obsazena.
Volná místa máme ještě na příměstské tábory Výlety s angličtinou.


Tábor, kde si děti spolu s angličtinou a výlety prožijí napínavá dobrodružství a neobvyklé outdoorové aktivity.

Program tábora jsme připravili v duchu Bradavic a Harryho Pottera jako Školu čar a kouzel. Loni děti bavila různá dobrodružství a „akce“ v přírodě, proto jsme letos vymysleli tento speciální „adrenalinový turnus“.  Mohou se těšit na aktivity, úkoly a hry, během kterých budou pomáhat pomocí čar a kouzel, odvahy a tajemných formulí porazit zlého čaroděje. A protože se příběh odehrává na tajemném místě v Anglii, bez angličtiny a odvahy zlo neporazí. 

Na jaký program se děti mohou na táboře těšit

Moudrý klobouk je připraven, aby určil, jestli budou malí čarodějové hájit barvy Zmijozelu nebo Nebelvíru. Při překonávání nástrah, které jim připravil temný čaroděj, budou muset prokázat odvahu, rychlost, bystrost a hlavně spolupracovat se svým týmem. Nevyhraje ten, kdo je nejlepší ze všech, ale ten, kdo umí pomáhat, spolupracovat, podporovat a především hraje ohleduplně a fér. Ten si svou kouzelnickou hůlku zaslouží a může s ní čarovat po celé léto.

Co naše čarodějnické učně čeká? Při zdolávání černé věže, kde jsou ukryta dračí vejce, bude nezbytná odvaha a lezení do výšek, při fanfrpálu rychlost a pozornost, při studiu lektvarů zase dobrá paměť a soustředěnost. Jedna kapka navíc a s elixírem dobré nálady je konec. Znalost kouzelných formulí je samozřejmě také důležitá. Aqua Erupto! Toto kouzlo děti naučí vytvořit velký a silný proud vody a hned dalším kouzlem se naučíme kráčet po vodě. A co kouzelnická hůlka? Tu si budeme vyrábět tak, aby vyhovovala každému co nejlépe. Jakožto základní a nejdůležitější výbavu čaroděje ji budeme mít všude s sebou.

Angličtina jako tajná čarodějnická řeč

Kouzelné formule a důležité pokyny budeme šifrovat v tajné kouzelnické řeči. V kouzelnické angličtině. Budeme se učit zážitkovou metodou během výletů a her, při každodenních aktivitách (obědy, svačiny, v přírodě, při tvoření, atd.). Budeme se učit užitečné fráze a slovíčka vhodná pro každodenní komunikaci.

Adrenalinové outdoorové aktivity

Máme pro ně domluvené zábavné outdoorové aktivity, které budou plnit, aby porazily zlého čaroděje:

  • aquazorbing na jezeře, 
  • lezení na horolezecké stěně s jištěním,   
  • střílení z luku, 
  • bungee running, 
  • bumberballs 
  • zajímavé a originální hry
  • + máme v plánu i noční hru, kdo bude mít chuť. 


Některé aktivity možná ani neznáte, tak vám o nich budou děti aspoň vyprávět – třeba to zvládnou i anglicky. 🙂 A bude to fakt zábava! 

Jedná se o velmi specifický program pod vedením zkušených instruktorů s akreditací MŠMT a s certifikací pro outdoorové aktivity. Po celou dobu tábora bude přítomen také zdravotník.

Pro jaké děti tábor doporučujeme

Máte doma malého výletníka nebo výletnici, kteří jsou nadšeni pro každé dobrodružství, nový zážitek a rádi by zlepšili v angličtině?

Pořád testují, jestli by je Moudrý klobouk zařadil spíš do Zmijozelu nebo Nebelvíru a často řeší, jestli je větší hrdina Harry Potter nebo Draco? Magickou hůlku a neviditelný plášť neodkládájí ani v noci?

Baví je vyrážet na výlety, lézt po skalách, skákat přes zábradlí, schovávat se, brouzdat se po lese, objevovat tajemství zřícenin? Při brouzdání po internetu a v PC hrách se snaží porozumět anglickým textům? Občas trochu frní, ale když je správně namotivujete, zvládnou i nemožné?

Jestli ano, je náš tábor tou správnou volbou na parádní prázdniny. Přes den s dětmi zvládneme angličtinu, parádně je zabavíme a utaháme venku na vzduchu a při výletech adrenalinových aktivitách a večer budou svými zážitky bavit ony Vás.

Kdo se bude Vašim dětem věnovat

Jmenuji se Lenka a Vaše děti u mě budou jako v bavlnce.

Příměstský tábor, kde výletničíme, zažíváme dobrodružství, k tomu se učíme anglicky a máme celý den spoustu pohybu, je tak trochu můj splněný sen. Potkávají se zde mé největší  koníčky – cestování, pobyt v přírodě a výuka angličtiny. Letos budu mít navíc skvělého parťáka Martina, který je pro každou legraci a zná nespočet her a outdoorových aktivit. Těším se, že si společně s dětmi opět užijeme parádní prázdniny. 😊


S výukou angličtiny mám více než 20 let zkušeností. Již na univerzitě jsem se specializovala na výuku dětí. Ve své diplomové práci jsem se věnovala výuce jazyků u dětí 1. st. ZŠ co nejpřirozenější formou. V rámci studií jsem se účastnila stáže se zaměřením na výuku angličtiny na multikulturních školách v Holandsku a Belgii. Působila jsem jako au pair v Anglii. Vedle britské angličtiny jsem si trénovala i tu americkou během svých pracovních a cestovatelských zážitků v USA. 🙂 Mám blízko i k divadlu, které jsem nejen ochotnicky hrála, ale v rámci své univerzitní specializace na dramatickou výchovu studovala, jak rozvíjet osobnost dětí skrze hru v rolích a zážitkovou pedagogiku. Mám zkušenosti jako vedoucí na dětských táborech s angličtinou, působila jsem jako učitelka angličtiny a výtvarné výchovy na dvou základních školách, jsem lektorkou angličtiny pro dospělé i vedoucí kroužků s angličtinou pro děti. Pořádám kulturní i cestovatelské akce a založila jsem facebookovou stránku Výlety za sluníčkem s tipy na zajímavé výlety. Letos se mi podařilo absolvovat i zdravotnický kurz zážitkem, abych věděla, jak správně dětem pomáhat, bude-li třeba.


Martin je profesionálním instruktorem volného času. Aktivitám s dětmi a mládeží se věnuje již přes 20 let. Je horal a cestovatel, také zkušený oddílový i táborový vedoucí. Ve své firmě se zaměřuje na outdoorové adaptační kurzy pro školy a na firemní teambuildingy. Dlouhodobě spolupracuje s Prázdninovou školou Lipnice, kde působí jako instruktor zážitkové pedagogiky. Od roku 2005 vede neziskovku Jejda… z.s., která pod svou hlavičkou organizovala např. významné celorepublikové akce pro pracovníky s dětmi a mládeží (CVVZ). 10 let byl členem představenstva ČRDM a 6 let vedl Krajskou radu dětí a mládeže na Vysočině (RDMKV). Letos spoluzakládal Nadační fond dobrodružné výchovy v přírodě, který má napomáhat rozvoji osobnosti u žáků ZŠ skrze expedice do přírody. Je navíc i certifikovaný zdravotník, což se při outdoorových aktivitách vždycky hodí. 🙂


Praktické informace a přihláška

Termín: 12. – 16. 7. 2021

Věk dětí: 7 – 12 let
Pokud máte sourozence mimo věkové rozpětí, domluvíme se.

Cena: 3 500 Kč
V případě, že nebude možné tábor uskutečnit kvůli vládním nařízením, vrátíme vám celou platbu zpět.

V ceně jsou zahrnuty všechny aktivity, profesionální instruktoři, zkušený pedagog na výuku angličtiny se zaměřením na děti, pojištění, zdravotník, obědy. 


Kontakty


Hledáte příměstský tábor v jiném termínu?


Plánujeme další příměstské tábory s oblíbeným programem Výlety s angličtinou. Vyberte si z červencových i srpnových turnusů.


Fotogalerie našich zážitků

Na našich táborech vládne velmi radostná atmosféra. Prohlédněte si naši galerii a uvidíte, že jsme si ten čas loni opravdu užili. Už se těšíme na nové posily do naší prázdninové tábornické party.