Podzimní prázdniny na Vysočině 2021

Podzimní Halloweenské prázdniny na Vysočině
s angličtinou a outdoorovými aktivitami
(věk dětí 7 – 11 let)

Připravili jsme pro děti podzimní prázdniny s pravou Halloweenskou atmosférou. Hry plné tajemství a zábavy si užijí na Vysočině v přírodním areálu Želivka kousek od Humpolce. Jedná se výjimečný táborový program pod vedením zkušených vedoucích, ve kterém kombinujeme každodenní aktivity s výukou angličtiny. Angličtinu na táboře vede pedagog se specializací na výuku angličtiny u dětí, program a volnočasové aktivity vede profesionální instruktor zážitkové pedagogiky a instruktor volného času s akreditací MŠMT, navíc s certifikací pro outdoorové aktivity. Program bude nabitý od rána do večera, děti si odvezou celou řádku společných zážitků.

Co jsme pro děti připravili?

 • Zajímavé a neobvyklé aktivity propojené táborovou hrou s Halloweenskou tematikou:
  • lezení s jištěním v lanovém parku,
  • lukostřelba, 
  • bungee running, 
  • bumberballs,
  • originální hry,
  • výlety do okolí,
  • večerní táborák,
  • + máme v plánu i noční hru, když vyjde počasí. 

Že některé chystané aktivity ani neznáte? Tak vám o nich budou děti aspoň vyprávět – třeba to zvládnou i anglicky. 🙂 Slibuju, že to bude fakt zábava! 

Angličtinu se učíme přirozeně, v průběhu každodenních aktivit

Jak je už na našich táborech zvykem, děti si v rámci všech aktivit budou zlepšovat svou angličtinu a trénovat ji v reálných životních situacích. Naučí se požádat si o oběd, o vstupenky nebo jízdenky, vyprávět, co každý den zažily nebo jedly i to, co je další dny čeká. Už se na ně s angličtinou mooooc těší náš žabák Froggie… a já samozřejmě také. 🙂

Pro jaké děti tábor doporučujeme?

Máte doma malého výletníka nebo výletnici, kteří jsou nadšeni pro každé dobrodružství, nový zážitek a rádi by zlepšili v angličtině?

Chtěli by zažít přespání na pár nocí mimo domov a přitom v bezpečném prostředí?

Baví je vyrážet na výlety, skákat přes zábradlí, prolézat všemožné překážky, stavět domečky v lese, mají rádi aktivity všeho druhu a rádi zkouší něco nového? Při brouzdání po internetu a v PC hrách se snaží porozumět anglickým textům? Občas se jim do ničeho nechce, ale když je správně namotivujete, zvládnou i nemožné?

Jestli ano, je náš tábor tou správnou volbou na parádní podzimní prázdniny. Přes den s dětmi zvládneme angličtinu, hezky je zabavíme a utaháme venku na vzduchu při výletech a adrenalinových aktivitách, večer pak budou spát pod peřinou ve vyhřátých chatkách jako miminka.

Tak jak to vidíte? Je náš podzimní to, co hledáte pro své děti? 🙂

Praktické informace

 • Ubytování – děti budou spát pod peřinou na pokojích s vlastním sociálním zařízením ve zrenovovaném rekreačním areálu v krásné přírodě, poblíž Želiva u Humpolce
 • Strava – 5x denně, včetně pitného režimu
 • Doprava – společně vlakem z Kolína nebo lze přistoupit v Kutné Hoře, popř. můžete děti přivézt na místo sami
 • Po celou dobu tábora bude přítomen zdravotník
 • Termín – od středy 27. 10. ráno do soboty 30. 10. večer
 • Cena 3 500 Kč (sleva 10% pro sourozence)

Kdo se bude Vašim dětem věnovat

Jmenuji se Lenka a Vaše děti u mě budou jako v bavlnce. Na táborech vymýšlím, kam na výlety, co zajímavého v okolí vidět a zažít a hlavně učím děti během všemožných aktivit angličtinu tak, aby se nebály ji používat. Druhý stěžejní člen táborového týmu je Martin, který pro děti vymýšlí hry a všemožné výzvy, sportovní i pohybové aktivity nejrůznějšího typu, a také s ním děti zažijí spoustu legrace.

Podzimní prázdniny v podobě tábora na Vysočině byl Martinův nápad. Oblast kolem Želivky zná velmi dobře a dětem chtěl dopřát pár dní v této krásné krajině, navíc s outdoorovým programem, který běžně nezažijí. Těším se, že si společně s dětmi opět užijeme parádní prázdniny. Tentokrát s vůní podzimního listí.😊


Něco málo o nás

S výukou angličtiny mám více než 20 let zkušeností. Již na univerzitě jsem se specializovala na výuku dětí. Ve své diplomové práci jsem se věnovala výuce jazyků u dětí 1. st. ZŠ co nejpřirozenější formou. V rámci studií jsem se účastnila stáže se zaměřením na výuku angličtiny na multikulturních školách v Holandsku a Belgii. Působila jsem jako au pair v Anglii. Vedle britské angličtiny jsem si trénovala i tu americkou během svých pracovních a cestovatelských zážitků v USA. 🙂 Mám blízko i k divadlu, které jsem nejen ochotnicky hrála, ale v rámci své univerzitní specializace na dramatickou výchovu studovala, jak rozvíjet osobnost dětí skrze hru v rolích a zážitkovou pedagogiku. Mám zkušenosti jako vedoucí na dětských táborech s angličtinou, působila jsem jako učitelka angličtiny a výtvarné výchovy na dvou základních školách, jsem lektorkou angličtiny pro dospělé i vedoucí kroužků s angličtinou pro děti. Pořádám kulturní i cestovatelské akce a založila jsem facebookovou stránku Výlety za sluníčkem s tipy na zajímavé výlety. Letos se mi podařilo absolvovat i zdravotnický kurz zážitkem, abych věděla, jak správně dětem pomáhat, bude-li třeba.


Martin je profesionálním instruktorem volného času. Aktivitám s dětmi a mládeží se věnuje již přes 20 let. Je horal a cestovatel, také zkušený oddílový i táborový vedoucí. Ve své firmě se zaměřuje na outdoorové adaptační kurzy pro školy a na firemní teambuildingy. Dlouhodobě spolupracuje s Prázdninovou školou Lipnice, kde působí jako instruktor zážitkové pedagogiky. Od roku 2005 vede neziskovku Jejda… z.s., která pod svou hlavičkou organizovala např. významné celorepublikové akce pro pracovníky s dětmi a mládeží (CVVZ). 10 let byl členem představenstva ČRDM a 6 let vedl Krajskou radu dětí a mládeže na Vysočině (RDMKV). Letos spoluzakládal Nadační fond dobrodružné výchovy v přírodě, který má napomáhat rozvoji osobnosti u žáků ZŠ skrze expedice do přírody. Je navíc i certifikovaný zdravotník, což se při outdoorových aktivitách vždycky hodí. 🙂